دسته‌ها
روغن آلوورا

کارخانه تولیدی روغن آلوورا

کارخانه تولیدی روغن آلوورا با توجه به نیاز گسترده بازار، اقدام به تولید روغن آلوورا خالص و با کیفیت کرده است. این روغن بصورت مجزا و یا محلول در کرم ها و مرطوب کننده ها در اختیار مشتریان قرار میگیرد.

معرفی گیاه آلوورا

صبر زرد با نام علمی آلوورا گیاهی‌ست با ظاهری شبیه به کاکتوس که عمدتا در مناطق خشک می روید و کشت آن بسیار راحت است. این گیاه تیغ دار و گوشتی است و حجم زیادی از آن را آب تشکیل داده است و درون آن پر از مایعی ژل مانند و شفاف است که تمام خواص ذکر شده برای این گیاه، درون ژل آن است.
از مهم ترین خواص آلوورا افزایش مقاومت و دفع سموم بدن، مفید برای معده و کبد، خاصیت ضد سرطانی و مسهل بودن آن است. در گذشته های دور به این گیاه “گیاه جاودانگی” میگفتند. این گیاه پس از فرآوری به دو حالت خوراکی و مالشی قابل استفاده است.

کارخانه تولیدی روغن آلوورا

مضرات احتمالی آلوورا

مصرف آلوورا بطور کلی بی خطر است اما در مواردی ممکن است مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد. آلوورا برای زخم های بسیار عمیق قابل استفاده نیست،
و همچنین منع مصرف آن برای خانمهای باردار و کودکان وجود دارد. مصرف طولانی مدت و مزمن آن نیز به دلیل ایجاد حساسیت، اصلا توصیه نمی شود.

روغن آلوورا

روغن آلوورا از ترکیب این گیاه با یک روغن چرب، به دست می آید. این روغن یکی از بهترین و مناسب ترین انواع روغن برای سلامت‌ پوست و مو می باشد. روغن آلوورا در صنایع آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوانی دارد و بطور کلی میتوان از آن به عنوان یک مراقب کامل پوست نام برد.

کارخانه تولیدی روغن آلوورا

خواص روغن آلوورا

روغن آلوورا خواص درمانی و دارویی بیشماری دارد. تاثیر این روغن بر روی پوست و مو معجزه آساست و موجب درمان، بهبود و تقویت سلول های پوستی می گردد. برخی از خواص کلی روغن آلوورا به شرح زیر است :

  • درمان جای گزش حشرات
  • مرطوب کننده
  • روشن کننده پوست
  • ضد جوش و آکنه
  • درمان تاول و جای سوختگی و زخم
  • درمان بیماری های حساسیت های پوستی

کارخانه تولیدی روغن آلوورا

کارخانه تولیدی روغن آلوورا

یکی از پرکاربردترین روغن ها، روغن ماساژ آلووراست. این روغن باعث شادابی و طراوت پوست شده، مانع از ایجاد چین و چروک می شود و حتی در مواردی
قادر به از بین بردن چروک های ریز سطح پوست است. خاصیت ترمیم کنندگی این روغن باعث شده، در بسیاری از موارد جای انواع کرم و لوسیون را بگیرد.